Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Kastrol

Jeden by řekl hrnec, a on je to kastrol. Jaký je hlavní rozdíl kastrol vs. hrnec? Hranice nejsou pevně dány. Kastrol je nižší než širší, u hrnce je to naopak. I když babičky označovaly pojmem kastrol úplně vše… A jak je tomu u rendlíku? Ten má na rozdíl od kastrolu a hrnce místo dvou uší jednu rukojeť. Zajímavostí je také to, že zatímco hrnec patří vždy na sporák, kastrol do trouby strčit můžete, vlastně je k tomu mnohdy určený.

V nabídce Belisu naleznete smaltované kastroly označované – pro méně zmatků – také jako oválné pekáče. V názvosloví sice nemá kdejaká hospodyňka ani profesionální kuchař jasno, důležité ale je, že kastrol umíte použít a připravíte pokrm, na který bude celá rodina ještě dlouho vzpomínat. Se smaltovaným nádobím značky Sfinx to půjde samo, perfektně totiž uchovává chuť i vůni. Potěší vás, že nádobí funguje také na indukci.