Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Indukční nádobí

Máte doma indukční vařič, jenže vaše staré nádobí na něm nefunguje? Pak asi nemáte smaltované hrnce či pánve od Belisu – na indukci totiž vaří stejně skvěle jako na jiných typech sporáků. Indukční nádobí funguje na bázi kombinace magnetu a elektricky vodivých materiálů. Ty po zapnutí sporáku aktivují cívku v indukční desce, která pak ohřívá přímo dno hrnce či pánve. Technologie samá je stará již více než 180 let – a nesmí chybět ani v těch nejmodernějších kuchyních.

Nádobí na indukci pod značkou Sfinx potěší nejen tím, že funguje – ale také překrásným rustikálním vzhledem a tím, že uchová plnou chuť a vůni jídla. Navíc do pokrmu nevypouští žádné škodliviny. A jen tak se nezničí, s nejvyšší pravděpodobností vydrží dokonce déle než vaše indukční deska. Při výběru nádobí dbejte také na rozměry; hrnce, rendlíky či pánve by měly pokrýt celou plotýnku.