Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Čajník

Za exoticky znějícím názvem se skrývá čajová konvice, která vyniká tím, že nápoj se zvolna připravuje na plotně, díky čemuž vynikne jeho chuť. Čajník ze smaltu je tím nejlepším, v čem můžete čaj uvařit – zachová totiž plnou chuť i vůni nápoje, a během vaření se z materiálu nic neuvolňuje. A z přípravy čaje se rázem stane rituál. Problém není ani použití čajníku na indukci – smaltované konvice se totiž hodí pro všechny typy ohřevu.

Čajník je skvělou volbou také na chaty a chalupy – báječně doplňuje rustikální interiéry. V nabídce navíc naleznete různé designy, od tradičních jednobarevných až po jemné vzory. Pokud chcete, aby se přípravě čaje vrátilo kouzlo, zapomeňte na rychlovarnou konvici a vsaďte na tradiční čajník. Jedná se také o skvělý a originální dárek.