Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Belis Stabil Extra (BSE)

Materiál s označením BSE, nebo také Ala litina, je tím nejlepším z čeho může být nádobí vyrobené. Pro vnitřek je charakteristický modrý smalt, který je odolný i vůči kyselému prostřední, vnější stranu nádobí pak zdobí matná černá. Materiál vyniká mimo jiné tím, že svrchu nádobí je ručně nanesená plasticita. I po letech vaření máte zkrátka jistotu, že jídlo si zachová vynikající chuť. Z materiálu se navíc neuvolňují žádné škodlivé látky, a dochází jen k minimálním ztrátám tepla.

Belis Stabil Extra je zkrátka první třídou na poli smaltovaného nádobí. Zakoupit můžete hrnce a rendlíky různých velikostí a objemů, pánve, zapékací mísy nebo pekáče, ve kterých hravě upečete kachnu na slavnostní oběd. Navíc se můžete spolehnout, že nádobí s vámi bude dlouhá léta – vždyť tradice výroby je osvědčená více než 35 lety na trhu, a stále se vylepšuje.