Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Belis

Továrna Belis České Budějovice vyrobila první kus smaltovaného nádobí v roce 1983, tehdy ještě pod jménem společnosti Westen & Hasenclever. V současnosti je Belis největším producentem smaltovaného nádobí v České republice. Vychází z tradičních a prověřených postupů, které ale neustále zdokonaluje – tak aby nádobí bylo ještě odolnější. Mezi výhody smaltu patří, že se během vaření z nádobí neuvolňují toxické látky, perfektně drží teplotu a snadno se čistí.

Nádobí Belis zahrnuje hrnce, litinové pánve, pekáče, ale i smaltované doplňky jako exotická džezva nebo retro konvice na mléko. Nejprodávanější jsou hrnce Belis, a to pro praktičnost a odolnost. Pořídíte hrnce a rendlíky různých velikostí, se smaltovanými či nerezovými uchy nebo držadlem. Hrnce můžete bez obav použít také na indukci. Nádobí firmy Belis naleznete pod značkou Sfinx.