Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Bandaska

Bandaska není pouze retro záležitostí patřící do kuchyní prababiček. Tato praktické oválná nádoba s víkem poslouží i dnes – ať už chcete zajít pro mléko ke svému farmáři nebo do ní natrhat v lese borůvky. Smaltovaná bandaska zaručeně udělá radost jako dárek – je to překrásný kus nádobí, který vás rázem ve vzpomínkách přenese do dob dětství. Nádoba je multifunkční, poslouží jako bandaska na vodu, bandaska na mléko či na jakoukoliv jinou tekutinu.

Bandaska ze smaltu je navíc mnohem ekologičtější než plastové láhve, a můžete ji používat stále dokola. Na rozdíl od bandasek z jiných materiálů vydrží téměř všechno – včetně horka a mrazu – a jen tak něco ji neponičí. Na výrobu bandasek se tradičně zaměřovala firma Belis, a i nádoby vyrobené v 50. letech mají stále v domácnostech uplatnění. Nové konvice na mléko můžete pod značkou Sfinx zakoupit také dnes.