Slovník pojmů

Prozkoumejte slovníček pojmů ze světa smaltovaného nádobí. Naleznete zde denně používané i méně známé fráze odkazující na tradici z České republiky, ale i dalekého zahraničí. Víte, jak uvařit kávu v džezvě? Nebo že na žádné chalupě by neměl chybět krajáč? To i mnoho dalšího se zde dozvíte. Že tu nějaký pojem není? Napište nám!

Ala litina

Nádobí z Ala litiny – nebo také BSE – již máte pravděpodobně ve svém kredenci. Jedná se o nejznámější řadu značky Sfinx, pro kterou je charakteristický modrý vnitřek a matně černý smaltovaný vnějšek. Co že je ona litina? Jedná se o 2mm plech s povrchovou úpravou, díky které je nádobí takřka nezničitelné. Výhodou je také energetická úspora: litina totiž skvěle uchovává teplo. Jedná se o generacemi prověřenou jistotu.

V nabídce společnosti Belis naleznete litinové pánve a litinové hrnce, se kterými bude vaření radost a hravě připravíte hostinu i pro širší rodinu. V nabídce nechybí ani překrásné smaltované pekáče. Zajímavostí je, že historie Ala litiny sahá až do roku 1983, kdy se smaltované nádobí začalo v Českých Budějovicích vyrábět.