Smaltované nádobí sfinx

Český výrobce smaltovaného nádobí

Nejčastější dotazy

Smalt je v podstatě sklo natavené na železo při teplotách kolem 850 °C. Díky této povrchové úpravě získává smaltované nádobí řadu úžasných vlastností jako 100 % zdravotní nezávadnost, energeticky úsporný rozvod tepla, odolnost proti poškrábání, dlouhou životnost apod. Více o výhodách smaltovaného nádobí se dozvíte zde.

Ne, smalt není nepřilnavý, a proto je důležité při každé přípravě jídla použít tuk nebo jinou tekutinu.

Ano, všechny naše výrobky mají atesty o zdravotní nezávadnosti. Prohlášení o shodě naleznete zde.

Ve složce „outlet“ najdete doprodej kolekcí, které už nebudeme vyrábět. Také jsou tam výrobky 2. jakosti.

Jedná se pouze o vzhledové vady, které nemají vliv na funkčnost našeho nádobí Nejčastěji se jedná o kapku jiné barvy, zvlněný smalt (tzv. žíla), drobné tečky (nečistoty). Více informací naleznete na našem webu.

Ano, smaltované nádobí je na indukci nejvhodnější, protože se vyrábí z ocelového plechu.

Obecně platí, že nádobí ze silnějšího materiálu lépe rozvádí teplo a vaření/pečení je tak rovnoměrnější. Proto, pokud Vám nevadí těžší nádobí, doporučujeme naše prémiové řady BSE, PREMIUM, GOLD nebo LUX.

České smaltované nádobí je spojením tradice a kvality. Vyrábíme jej už desítky let. Od konkurence se lišíme především sílou použitého plechu (1,0 – 2,0 mm).  Používáme nejlepší dostupné a zdravotně nezávadné smalty.

Smaltované nádobí nevyžaduje extra péči. Před prvním použitím jej omyjte v teplé vodě s prostředkem na mytí nádobí. Pokud se Vám připálí pokrm, nechte jej důkladně odmočit. Nedoporučujeme použití drátěnky. Více o péči zde.

Pokud je smalt poškozený, nedoporučujeme jej k dalšímu používaní. Může totiž dojít k dalšímu uvolňování smaltu (střepinky) a způsobit tak zdravotní problémy.

 

Nádobí zasíláme převážně po České republice, Slovensku, Německu, Rakousku, Polsku, …
Vše s kompletním ceníkem najdete na našem eshopu v sekci 
„Doprava a platba“ 

 

 

Všechny výrobky je nutné důkladně přebalit, aby nedošlo k poškození při přepravě.
Pokud se jedná o odstoupení od smlouvy, na které máte právo do 14 dnů, je vždy nutné vrátit kompletní a nepoškozené balení, tzn. hrnec s poklicí, všechny díly ze sady nádobí, …
V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici na info@belis.eu.